dobroge.tv

Live

Rezultate pentru eticheta "fc botosani"

Farul Constanța se scufundă. Campioana României nu a reușit să învingă aseară nici ultima clasată, FC Botoșani, spre disperarea lui Gheorghe Hagi. „Marinarii“ s-au chinuit cu „lanterna roșie“ a Superligii și au scăpat printre degete victoria după ce au fost egalați în minutele de prelungire. În urma acestei remize, Farul a încheiat turul de campionat cu doar 6 victorii și doar 21 de puncte.

După trei ani de așteptare, Gheorghe Hagi va juca din nou în play-off-ul Ligii Întâi la fotbal. Farul Constanța a învins aseară pe FC Botoșani cu 2-0 și și-a asigurat clasarea între primele șase echipe ale clasamentului la finalul sezonului regulat.

Cu două etape rămase de disputat din sezonul regulat, Farul Constanța poate tranșa mâine seară lupta pentru calificarea în play-off-ul Ligii Întâi. „Marinarii” primesc pe teren propriu vizita celor de la FC Botoșani, formație care se află la o singură lungime distanță în clasament și care speră să termine și ea între primele șase echipe ale campionatului.

Farul Constanța vrea să profite de forma slabă arătată de FC Botoșani în meciurile de pe teren propriu și să bifeze primul succes în deplasare din acest sezon. „Marinarii” au ajuns pe locul nouă al clasamentului și au nevoie de puncte pentru a nu pierde contactul cu zona de play-off.

După aproape două săptămâni de pauză forțată, cauzată de amânarea partidei cu FCSB, Farul revine la sfârșitul săptămânii la confruntările din Liga Întâi. „Marinarii”, care n-au nici o victorie în deplasare, au parte de confruntare grea pe terenul celor de la FC Botoșani.

FC Viitorul a ieșit și matematic din lupta pentru play-off în Liga Întâi. Formația constănțeană a fost învinsă ieri, în deplasare, de FC Botoșani și a ratat orice șansă de a mai termina sezonul regular între primele șase echipei ale clasamentului.

Viitorul cu ratările, Botoșaniul cu golurile. Formația constănțeană a fost învinsă aseară, în ultimul meci de pe teren propriu din acest an, cu scorul de 2-1, după ce elevii lui Mircea Rednic au trimis de trei ori mingea în bară.

Mircea Rednic este gata să renunțe la spectacol în favoarea punctelor. Noul antrenor al lui FC Viitorul speră să termine anul pe loc de play-off iar o victorie în această seară, contra Botoșaniului, ar contribui decisiv la îndeplinirea acestui obiectiv. O doar două meciuri rămase de disputat în 2020, constănțenii se află pe poziția a șasea a clasamentului, la egalitate de puncte cu UTA Arad, care este șapte.

Dacă aveți informații care pot deveni o știre, vă rugăm să ni le transmiteți pe WhatsApp, la nr.: 0774402233